Az első egy békás célba dobós játék, ami, mind szabadtéren, mind a lakásban játszható és nagy örömet szerez a gyerekeknek, legalábbis nálunk Réka és Zsomó hihetetlenül élvezték.
Hozzávalók:
- zöld, fehér és piros dekorgumi (ha nincs otthon helyettesíthető kartonnal is, csak az könnyen eltépődik, ezért jobb a dekorgumi).
- zöldség háló (pl. krumpliról, vagy hagymáról) - mi egy régi babakocsiról lekerülő hálós tartót használtunk fel.
- olló
- technokol
- zsinór ( a felakasztáshoz)
- egész dió, fehér karton
Elkészítés:
A zöld dekorgumiból kivágunk egy békafejet, aminek a száját is kivágjuk, itt lehet majd beledobálni a diólegyeket. Piros dekorgumiból nyelvet, fehérből szemeket vágunk ki a békának és felragasztjuk a békafejre. ( Mi kartonból készítettük el először a fejet és a játék hevében - mikor gyorsan akarták kikapkodni a bekerült legyeket - bizony elszakadt a karton...ezért biztosabb a gumi, de a gyerekek számára még elszakadva sem veszít semmit a hatalmas játékélményből :)
A hálón átfűzzük a zsinort, amivel majd fel lehet akasztani a játékot és ezután a békafejet felragasztjuk a hálóra.
A diókra a kartonból kivágott szárnyakat ragasztjuk rá, így készülnek el a diólegyek.
A játék lényege, hogy minél több diólégy kerüljön a béka szájába. A félreértések elkerülése végett minden "versenyző" más más szárny színű léggyel is játszhat. Ha épp nincs otthon dió, helyettesíthető ping-pong labdával is.
És most kezdődhet az önfeledt játék :)!
A célba dobás után pedig jöhet a célba lövés,ami szintén jó és rossz időben is, kint is bent is játszható. Ehhez sajnos nincsenek képek egyelőre, de remélem nem tart majd vissza senkit a megvalósítástól!
Hozzávalók
- műanyag flakon vízzel, vagy homokkal megtöltve
- ping-pong labda
- vízipisztoly
Mi gyerekenként 3 üveget, 3 ping-pong labdát és egy
vízipisztolyt szoktunk számolni.
A megtöltött üvegeket egy kihelyezett magaslaton sorba állítjuk
és mindegyik szájára teszünk egy-egy ping-pong labdát. Ezzel a
játék elő is van készítve, jöhet a szórakozás!
A feladat, hogy a vízipisztollyal le kell lőni a labdákat a flakonok tetejéről. Aki hamarabb lelövi a három labdáját, az nyer. Ha lakásban játsszuk, érdemes a kádszélére állítani az üvegeket, mert meglehetősen sok vízzel jár a játék. De jó móka, felhőtlen nevetés kíséri. Megéri kipróbálni!
Színes homok szórással készített képek
Ez a "játék" inkább a kreatív alkotás örömei közé tartozik, de a gyerekek nagyon szokták élvezni.
Mi a játszótéren lapátolunk hozzá egy vödör homokot, amit otthon némi vízzel és sok sok (jó minőségű) temperával összekeverünk, majd a napon megszárítjuk.
A megszáradt homokot először összetörjük, amilyen apróra csak tudjuk, majd többször átszitáljuk, amíg egészen finom, apró szemcsés színes homokot nem kapunk.
A mintákat én szoktam előrajzolni a gyerekeknek kívánságuk szerint, ők pedig részenként bekenik stiftes ragasztóval, majd rászórják a homokot. Ahhoz, hogy a kép tényleg szép és egyenletes legyen sok gyakorlat kell. A legfontosabb a ragasztó egyenletes felvitele. De nálunk a gyerekeknek egyáltalán nem számít, hogy valójában az a kép tökéletes lesz-e, számukra - hála Istennek - még az elkészítés öröme a fontos.
"Graffiti"
No, nem kell ám megijedni :)
No, nem kell ám megijedni :)
Nagyon köszönöm a jó ötleteket. Én a magam részéről még korainak éreztem a színes homokkal készült képek készítését,(lehet, hogy azért mert én csak iskolás koromban találkoztam vele)de ezek után ki fogom próbálni Almával is.
VálaszTörlés